PTaQ

PTaQ LV – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na 55. spotkanie PTaQ. Tym razem spotkamy się w siedzibie OLX, gdzie będziemy mieli przyjemność wysłuchać dwóch prelekcji. Szczegóły poniżej. Zwróćcie uwagę na link do rejestracji, ponieważ jesteśmy ograniczeni liczbą miejsc.

Kiedy? 8 października 2018, godz. 18:00

Gdzie? OLX, Business Link Poznań Maraton, ul. Królowej Jadwigi 43

Zapisy

https://ptaqlv.evenea.pl/

Lista prelekcji:

Pochmurne QA

Migracja do rozwiązań chmurowych stawia przed ekipą zespołów informatycznych nowe wyzwania.
Dotyczy to również osób skupiających się na jakości oprogramowania szczególnie, takich jak testerzy czy inżynierowie zapewniania jakości (QA).

W tej prezentacji znajdziecie studium przypadku mówiące o testowaniu migracji systemu informatycznego do chmury Amazon Web Services (AWS).

Case study obejmie punkty opowiedziane z perspektywy QA takie jak:
– Jak przebiegał proces migracji?
– Jakie z perspektywy testerskiej były główne bolączki tego procesu?
– Co różni „życie na chmurze” od „życia na serwerze”?
– Jakie działania podjął zespół QA w celu zapewnienia jakości migracji?
– Jakie osoby (role) i w jaki sposób były zaangażowane w proces?
– Co następnym razem zrobilibyśmy lepiej?

Prezentacja może okazać się szczególnie pomocna osobom, których firmy czeka migracja do rozwiązań chmurowych.

Aleksandra Kornecka

Software Quality Assurance Engineer i certyfikowana testerka z pasją do nurtu TestOps, analizy wymagań, user experience oraz architektury informacji. Pomysłodawczyni i liderka Girls Who Test.  Absolwentka kognitywistyki na UAM. Entuzjastka podejścia „continuous improvement”, social mediów, eventów IT, networkingu oraz sprintów – zarówno tych w metodyce zwinnej, jak i na bieżni. W wolnych chwilach fotografuje i tańczy tango.

GIT

To próba pokazania jak nietypowo wykorzystać system kontroli wersji przy procesie testowania oprogramowania. Jak w prosty i ciekawy sposób poznać zależności wystepujące w aplikacji oraz jak podejść do planowania procesu testowania. Może się też okazać to ciekawy wstęp do nauki automatyzacji.

Michał Gawron

Testowaniem oprogramowania zajmuje się od 4 lat. Od początku miałem możliwość rozwijania się w wielu kierunkach poprzez testy manualne aplikacji webowych, testowanie api, testy automatyczne oraz testy aplikacji mobilnych. Swoje miejsce odnalazłem przy testach automatycznych. W między czasie miałem też przyjemność prowadzić zespół testerski. Obecnie pracuje jako starszy tester automatyzujący w firmie Slideworx, gdzie odpowiadam za rozwój testów automatycznych. Na co dzień zajmuje się budową solidnych fundamentów oraz propagowaniem dobrych praktyk.
Prywatnie jestem mężem, ojcem i właścicielem kudłatego pupila. Jeśli czas pozwala to chętnie wypoczywam aktywnie pływając na SUP-ie lub kitesurgingu.

Komentarze

Komentarze