PTaQ

PTAQ LVIII – Zaproszenie

PTAQ LVIII – Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na 57. spotkanie PTaQ. Tym razem spotkamy się (po raz pierwszy) w siedzibie Capgemini, gdzie będziemy mieli przyjemność wysłuchać dwóch prelekcji. Szczegóły poniżej. Zwróćcie uwagę na link do rejestracji, ponieważ jesteśmy ograniczeni liczbą miejsc.

Kiedy? 13 grudnia 2018, godz. 18:00

Gdzie? Kolorowa 6, 60-198 Poznań

Zapisy – https://ptaqlviii.evenea.pl/

Lista prelekcji:

Rola testera w projekcie zwinnym

Realizacja projektu w modelu adaptacyjnym rodzi wiele zagrożeń. Wymagania nie są w pełni zebrane, często są niespójne, a wielu przypadkach w ogóle ich nie ma. Jak w takim razie zbudować produkt, który nie jest jasno zdefiniowany? Jakie są jego kryteria akceptacji i jakie korzyści powinien przynieść organizacji? Czy końcowy użytkownik będzie z niego zadowolony? Jak zapewnić jakość? W tym momencie pojawia się wykwalifikowany i doświadczony super tester, który potrafi wykryć i rozpoznać niejednoznaczności jeszcze przed rozpoczęciem prac, który potrafi określić wartość biznesową z punktu widzenia użytkownika i zapewnić jej uzyskanie dzięki perfekcyjnie przygotowanym kryteriom akceptacji.

Sławomir Piwowarski

Programista, analityk biznesowy i systemowy oraz wieloletni specjalista QA. Zaangażowany w przygotowanie testów automatycznych i budowę frameworka testowego w czasach, gdy takie rozwiązania nie były jeszcze powszechnie stosowane. Aktualnie Scrum Master mocno wyczulony na kwestie związane z jakością produktu oraz planowaniem i organizacją testów.

Selenide – Build testing framework in less than 10 minutes

Zastosowanie Selenide w testach automatycznych to pokazanie, że przy małym wysiłku każdy może samodzielnie zbudować framework testowy zarówno komercyjny jak i do zastosowań prywatnych. Po tej prezentacji nie będzie już wymówek dla testerów manualnych, którzy chcieliby zacząć przygodę z automatami.

Jakub Skibiński 

Jakub Skibiński tester, gitarzysta, czasem wokalista, zapalony bibliofil, czasem skrobnie jakieś opowiadanie i zagra w szachy. Od 7 lat związany z testowaniem. Od 3 lat zapalony tester automatyczny (automatyzujący). Pracował w projektach m. in. dla IKEA, FAURECIA, ROCHE. Od jakiegoś czasu tworzy strony internetowe jako nowe hobby. Stack technologiczny: InteliJ, JAVA, Selenium WebDriver, Selenide, Spring, Cucumber, JUnit, gradle, maven, Jenkins, bitbucket, postman, charles, itp. itd.

Komentarze

Komentarze