PTaQ

PTaQ LXVII – zaproszenie

Zapraszamy was na pierwsze spotkanie w 2020 roku, PTaQ LXVII. Wierzymy, iż nie ma to jak rozpocząć nowy rok z przytupem – dlatego przygotowaliśmy dla was dwa wyjątkowe ciekawe tematy. Cognifide pokaże swój nowy projekt open source, który wspiera zapewnienie jakości między innymi w projektach Continuous Delivery, a z Krakowa przyjedzie do nas Adrian, jeden z najbardziej znanych specjalistów od testów automatycznych.Ponieważ jesteśmy ograniczeniu do 100 miejsc, proszę pamiętajcie, o anulowaniu rezerwacji!!!!

Kiedy: 14 stycznia, godz. 18:00
Gdzie: siedziba firmy Cognifide, Murawa 12-18, Poznań
Bilety: https://ptaqlxvii.konfeo.com/pl/groups – pierwsza pula: 1 stycznia 12:00, druga pula: 7 stycznia 12:00, trzecia pula (zwolnione rezerwacje): 13 stycznia 21:00.

CogBoard – poznaj nowe narzędzie open source od Cognifide

Zapewnianie niezmiennie niezawodnego produktu lub usługi zdecydowanie przekłada się na zadowolenie i lojalność klienta, zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego.Dlatego, mając dostęp do informacji o aktualnym statusie dostarczania całego projektu IT w jednym miejscu można wiele zyskać. Przede wszystkim, widoczność całego zespołu na stan wielu środowisk za które odpowiada, a co za tym idzie możliwość bieżącego reagowania na jakiekolwiek nieprawidłowości.W związku z tym, chcielibyśmy zaprezentować narzędzie, które to umożliwia.Narzędzie pozwala na agregację danych z różnych zewnętrznych źródeł takich jak SonarQube, Bamboo, Jenkins, Zabbix w jednym miejscu oraz na monitorowanie ich na spersonalizowanych pod zespół projektowy dashboardach, poprzez korzystanie z istniejących widgetów lub poprzez dodawanie nowych.Link do strony o narzędziu – https://cognifide.github.io/cogboard/
Nasz prezenter, Grzegorz Bednarski (https://www.linkedin.com/in/grzegorz-bednarski-760681122/), od wielu lat interesuje się Quality Assurance, pracuje w roli Senior Quality Assurance Engineer’a, jest pomysłodawcą wyjścia z inicjatywą open source, a w samym projekcie pełni rolę Product Ownera. Dodatkowo, w ramach firmy jest odpowiedzialny za obszar QA mentorings, jest członkiem zespołu rekrutacyjnego, prowadzi wewnętrzne i zewnętrzne szkolenia oraz uczestniczy jako speaker w licznych meetup’ach.

Pisz że czysto – jak pisać automaty na dużą skalę

Po napisaniu kilku linijek z użyciem Selenium świat nam się zmienia. Nagle okazuje się, że ten mityczny „diabeł” – testy automatyczne – nie jest taki straszny. Potem poznajemy programowanie obiektowe, wprowadzamy pliki stron, utrzymujemy nasze dzieło… i ani się obejrzymy, a dbamy o kilku osobowy zespół, w którym pisze już każdy, a codzienność utrudnia czystość kodu.Ja tam byłem, miód, pot i łzy piłem. A czego się dowiedziałem – przywiozę do Poznania. O tym: jak strukturyzować kod testów, co uwspólniać, jakie wspólne praktyki zastosować w różnych repozytoriach by to wszystko miało „ręce i nogi” a do tego szybko się wykonywało i skalowało. No i na deser – by programiści brali w tym naszym światku udział.Zapraszam!

Adrian Gonciarz (https://www.linkedin.com/in/agonciarz/) – testuje, uczy siebie i innych, zjada zęby na technicznych problemach i stara się znaleźć sposób na szybkie dowożenie lepszego softu. Zamiast wykresów i metryczek woli zakasać rękawy i rzuca się wraz ze swoim zespołem w wir automatyzacji testów i tworzenia kultury jakości. Z dumą nosi opaskę QA Leada w Synerise. W przerwach od irytowania innych i udawania bota obronnego środowisk testowych na Slacku – wspina się, tworzy muzykę i trekkinguje.

Komentarze

Komentarze