PTaQ

PTaQ XLVIII – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku – już 48. spotkanie PTaQ. Na spotkaniu grupy tym razem prezenterzy z Warszawy oraz Katowic: Łukasz Rosłonek – starszy Inżynier testów w Allegro, Piotr Kardasiński- Bunalski – IT Expert w Roche, Piotr Guziński oraz Piotr Grzesiak – Eksperci Automatyzacji Testów w IT Kontrakt.

Kiedy ? 17. stycznia (środa), godz. 17.45
Gdzie ? Roche Polska, Malta Office Park Budynek E, (Baraniaka 88D, 61-131 Poznań)

Tematy:

1) Łukasz Rosłonek -” Czyżby testowanko na prodzie ?”

2)  Piotr Guziński, Piotr Grzesiak – „Sąd nad BDD”

3) Piotr Kardasiński-Bunalski – „Czy zawód testera wymiera ?”

 1. Łukasz RosłonekŁukasz od wielu lat współpracuje z firmami promując techniczne podejście w testowaniu oprogramowania. W pracy codziennej skupia się na automatyzacji testów, pamiętając że nie kończy się ona na testach przeglądarkowych. Jest fanem lekkich, zwinnych metodyk projektowych i nowoczesnej, rozproszonej architektury systemowej. Obecnie pracuje jako Starszy Inżynier testów w Allegro, gdzie dba o to, aby najnowsze technologie były wspierane przez dobre praktyki testerskie. Poza pracą zawodową twórca bloga: www.testdetective.com, autor artykułów dla popularnych serwisów developerskich, prelegent wielu Polskich meetup’ów i konferencji, oraz wykładowca studiów podyplomowych Testowanie Oprogramowania na uczelni Vistula.
  „Czyżby testowanko na prodzie?”
  Jak w bezpieczny sposób zbierać feedback od produkcyjnych użytkowników? Czy testowanie na środowiskach produkcyjnych to zawsze zła praktyka? Podczas prezentacji zastanowimy się kiedy takie testowanie jest przydatne, jak przeprowadzać je w bezpiecznej izolacji, oraz omówimy wspierające je technologie i metodyki. Całość oparta będzie o rzeczywiste, praktyczne przykłady i podejścia stosowane przez wiele znanych firm.
 2. Piotr Guziński, Piotr Grzesiak
  „Sąd nad BDD” – Jak i kiedy warto stosować w projekcie ?
 3. Piotr Kardasiński- Bunalski
  „Czy zawód testera wymiera ?”
  Chciałbym poruszyć dość kontrowersyjne zagadnienie, jak wyglądała praca testera w przeszłości, jak wygląda dziś, a jakie są oczekiwania na dziś i w przyszłości. Postaram się przedstawić własny punkt widzenia na to zagadnienie i mam nadzieję na ciekawą dyskusję po prezentacji

Komentarze

Komentarze