PTaQ

PTaQ LXI – zaproszenie

Zapraszamy na kolejne, a w sumie już LXI spotkanie grupy PTaQ. Tym razem widzimy się 23 maja (czwartek) o godz. 18:00 w siedzibie firmy Capgemini. Mamy przygotowaną prezentację jak również panel dyskusyjny. Na wydarzeniu będzie okazja zdobycia biletu na TestingCup, który w tym roku jest w Poznaniu!

Kiedy? 23 maja (czwartek) godz. 18:00

Gdzie? Kolorowa 6, 60-198 Poznań, biuro firmy Capgemini

Rejestracja: https://ptaqlxi.evenea.pl/

Prezentacja – „Testy mutacyjne”

„Kto pilnuje pilnujących?” – już starożytni Rzymianie zadawali sobie to pytanie. Zazwyczaj zakładamy, że przetestowany kod, to dobry kod. A jeśli duża liczba przechodzących testów i przyzwoite pokrycie kodu to tylko iluzja? O testowaniu testów opowie Marek Lewandowski z firmy Capgemini.
 
Marek Lewandowski 
QA Leader i Scrum Master z kilkuletnim doświadczeniem. Karierę rozpoczynał jako programista JAVA by, po paru latach, zająć się zapewnianiem jakości. Złośliwi koledzy twierdzą, że to tylko dlatego, że lepiej psuł niż naprawiał.

Panel dyskusyjny -„O modelach i ich użyteczności w testowaniu”

Ktoś mądry kiedyś powiedział: Zadania z doświadczeniem nie robią się łatwiejsze, po prostu znamy więcej trików jak pójść na skróty, by ułatwić sobie pracę. W testowaniu mamy wiele takich trików na przykład modele, którym poświęcone jest to spotkanie. O jakich modelach będziemy dyskutować? Zależy na czym wam będzie zależeć. Na pewno na rozgrzewkę zaczniemy od najsłynniejszego modelu, czyli od piramidy testów.

Maciej Wyrodek

Tester z 8-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w automatyzacji, choć jego pierwszą miłością są dalej testy eksploracyjne. Pracował w wielu projektach w Polsce i za granicą. Od dwóch lat udziela się aktywniej w community, prezentując na wielu konferencjach i meetupach.  W wolnym czasie prowadzi swój blog https://thebrokentest.com/  

 

Komentarze

Komentarze