PTaQ

PTaQ LXV – zaproszenie

Wspólnie z Wydziałem Informatyki Politechniki Poznańskiej zapraszamy was na nasze LXV spotkanie. Tym razem hasłem przewodnim będzie automatyzacja. Będzie trochę technicznie i trochę o tym kiedy warto, a kiedy automatyzacja nie jest lekiem na całe zło.

Kiedy? 20 listopada (środa), godz. 18:00
Gdzie? Centrum Wykładowe Politechniki Poznańskiej, Piotrowo 2
Rejestracja? https://ptaqlxv-zaproszenie.konfeo.com/

Zarządzanie regresją wizualną z WebdriverIO

Podczas swojego ponad 2 letniego doświadczenia w automatyzacji scenariuszów testowych miałam okazję wybrać framework do testów i zbudować od zera całą infrastrukturę. Dzięki temu ujrzałam wartość wizualnych testów automatycznych w zespole testerów manualnych. Ten temat zainspirował mnie do stworzenia projektu, który bazował na połączeniu WebdriverIO jako głównego frameworku do testów, rozszerzenia ‚Visual regression’ do robienia screenshotów oraz Express.js jako servera, dzięki któremu rezultaty testów mogą być łatwo zarządzane. Poza tym opowiem o kilku dodatkowych bibliotekach i toolach ułatwiających używanie narzędzi testowych.

Daria Lukoianova – w zawodzie około 5 lat, dwa i pół roku jako tester automatyzujący. Posiada kilku letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych zespołach nad projektami z różnych dziedzin, zaczynając od sklepów online, nastepnie zdobywała doświadczenie w tworzeniu aplikacji urzędowych, do systemów używanych w branży transportowej i IoT. “Moja praca jest moją pasją” ale oprócz tego uwielbia snowboarding, klasyczną literaturę przy gorącej czekoladzie czy smakowitej herbacie. Ostatnio mocniej zgłębia tajniki psychologi oraz programowania.

O automatyzacji od podstaw. Czyli bilans zysków i strat
Czym jest automatyzacja? Pojęciem bardzo szerokim czy jednak to tylko pisanie testów? Porozmawiamy o tym jak praca testera automatyzującego jest postrzegana z perspektywy innych osób w firmie. Jak czynny udział automatyka w pracy całego zespołu może pozytywnie wpłynąć na jakość wytwarzanego oprogramowania. Jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą automatyzacja. Czy ostatecznie warto automatyzować? Co zyskujemy mając automatyzację w naszym projekcie, a może wcale nie jest tak dobrze i jednak na tym tracimy?

Michał Gawron – Z testowaniem oprogramowania związany jestem już ponad 5 lat. Od początku miałem możliwość rozwoju w wielu jego aspektach między innymi testami manualnymi aplikacji webowych, testowaniem api, testach aplikacji mobilnych, automatyzacji testów jak i wdrożeń u klientów wraz z przeprowadzeniem szkoleń z produktu.
Jednak to przy automatyzacji odnalazłem miejsce dla siebie. W międzyczasie prowadziłem również zespół testerski.
Obecnie pracuję jako starszy tester automatyzujący w firmie mTab, gdzie odpowiadam za automatyzację. Na co dzień poza pisaniem testów automatycznych oraz innymi wątkami związanymi z automatyzacją, zajmuje się szerzeniem dobrych praktyk i rad z pozostałymi mTab-erami.

Komentarze

Komentarze