PTaQ

PTaQ XXXI – zaproszenie

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie, które odbędzie się 02 czerwca 2016 roku. Tym razem gościć będziemy w siedzibie firmy Cognifide. Będziemy mieli okazję usłyszeć dwie prezentacje. Poniżej znajdziecie opisy tematów oraz informacje o prezenterach.

 

Kiedy? 02 czerwca (czwartek), start godz. 18:00

Gdzie? Siedziba firmy Cognifide, ul. Murawa 12/18

 

Kto? O czym? Skąd? Gdzie?

Wartość Biznesowa Testowania

Agenda:

Udziałowcy testowania

Ile to jest wystarczająco testów?

O co pytają nas udziałowcy?

Miary ilościowe i jakościowe

Koszty jakości a testowanie

Jak komunikować wartość biznesową

Czym argumentować konieczność zwiększenia budżetu na testowanie

 

Wojciech Pająk – konsultant, trener, prelegent konferencji oraz autor materiałów szkoleniowych z dziedziny testowania oprogramowania. W latach 2002 – 2010 związany głównie z amerykańską firmą Global Insight, gdzie budował od podstaw dział testów, pracował jako QA Manager oraz szkolił specjalistów ds. zapewnienia jakości w zakresie testowania oprogramowania i wykorzystywanych w firmie systemów. Główne zainteresowania w dziedzinie to zarządzanie testami, projekty internetowe i automatyzacja.

Jak planować QA w projektach fixed price.

Zbigniew Moćkun opowie jak w Cognifide rozmawia się z biznesem o QA, koncentrując się na etapie przedsprzedażowym projektu. Pokaże kilka przykładów ze swoich projektów, jak niewłaściwie zadane pytania lub ich brak wpływają na sposób pracy w projekcie a przez to na jego sukces (nie tylko z punktu widzenia klienta, ale też wykonawcy).
Zapraszamy serdecznie! Przypominamy, że spotkania są darmowe i nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji.

Dziękujemy firmie Cognifide za pomoc w zorganizowaniu spotkania!

Komentarze

Komentarze